روش های از کار انداختن ردیاب خودرو

09122648850 026-34467789

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1397/09/15 - 09:14 كد :2
روش های از کار انداختن ردیاب خودرو
یکی از عواملی که باعث می شود تا اتومبیل سرقت شده یا مفقود شده، حتی با اینکه از ردیاب خودرو نیز بهره برده باشد، پیدا نشود، از کار انداختن ردیاب جی پی اس آن می باشد. سارق اگر متوجه شود که درون خودرو شما ، ردیاب جی پی اس کار گذاشته شده است، به سرعت آن را از کار خواهد انداخت و متاسفانه هیچ راهی برای اینکه مانع از آن شوید وجود ندارد. تنها راهی که می توان از این اتفاق جلوگیری نمود این است که ردیاب خودرو را طوری در خودرو جاسازی کنیم که هیچ سارقی به وجود آن پی نبرد.

راه های از کار انداختن ردیاب خودرو

  • قطع برق دستگاه
  • قطع آنتن دستگاه
  • استفاده از دستگاه مختل کننده سیستم ردیابی خودرو
  • استفاده از گزارشات شبیه‌سازی شده

قطع برق دستگاه

رانندگان با یافتن محل نصب دستگاه می‌توانند سیستم برق دستگاه را قطع کنند. اما این روش یک مشکل بزرگ دارد و آن هم این است که، در صورتی که سازمان و یا صاحبان ناوگان از ردیاب‌های هشدار دهنده استفاده کنند، پس از قطع سیستم برق ردیاب دستگاه هشدار قطع شدن جریان را به سمت سرور ارسال می‌کند. همچنین قطع شدن برق دستگاه به دلیل قطع شدن سیم و یا پوسیده شدن آن به راحتی قابل تشخیص است.

 

در نتیجه، سازمان‌ها و رانندگان با استفاده از ردیاب‌های به روز و هشدار دهنده و همچنین باطری دار، می‌توانند فرآیند قطع برق به منظور از کار انداختن ردیاب خودرو را با شکست رو به رو کنند. تیم نصب دستگاه نیز باید مکانی را برای نصب ردیاب خودرو در نظر داشته باشند که به راحتی توسط رانندگان و سارقین قابل رویت نباشد.

قطع آنتن ردیاب

قطع آنتن نیز مانند قطع برق، با یافتن مکان نصب دستگاه امکان‌پذیر است. در نتیجه استفاده از سخت‌افزاری با آنتن داخلی می‌تواند امکان از کار انداختن ردیاب خودرو را به حداقل برساند. همچنین مکان نصب نیز باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

استفاده از ضد ردیاب خودرو و مختل کننده جی پی اس

این دستگاه، سخت‌افزاری کوچک و قابل نصب بر روی انواع ناوگان خودرویی است. فروشندگان با بیان حفظ حریم خصوصی رانندگان اقدام به فروش ضد ردیاب‌ها می‌کنند غافل از اینکه، پارازیت‌های دائمی ارسالی توسط ضد ردیاب‌ها برای ایجاد اختلال در سیستم ردیابی، سلامتی رانندگان را به خطر می‌اندازد. ضمن اینکه دستگاه‌های یاد شده قابلیت پشتیبانی از کلیه سخت‌افزارها را نداشته و تهیه آن‌ها در بازار کار آسانی نیست به عبارتی خرید و فروش این سخت‌افزار غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی دارد. همچنین در صورت نصب این دستگاه و ایجاد اختلال در جریان ارتباط، در صورتی که ردیاب استفاده شده به روز بوده و سیستم هشدار دهنده داشته باشد، هشدار اختلال ارتباط را به سمت سرور ارسال می‌کند.

 

در نتیجه سازمان و صاحبان ناوگان می‌توانند با استفاده از ردیاب خودرو هشدار دهنده، از نصب ضد ریاب‌ها آگاه شوند. بازبینی دوره‌ای و چک کردن دائمی خودرو‌های مختلف مدیران را از وجود چنین سخت‌افزارهایی آگاه می‌کند.

استفاده از گزارشات شبیه‌سازی شده

آنچه امروزه توسط برنامه‌نویس‌ها رواج پیدا کرده است، یافتن آدرس سرور و شناسه ردیاب خودرو است. متخصصان این حوزه می‌توانند با اتصال به تنضیمات دستگاه طبق پروتکل ردیاب، خود را به جای ردیاب خودرو معرفی کرده و داده‌های شبیه‌سازی شده را به سمت سرور ارسال کنند.

تنها راه مقابله با این فرآیند، رمزگذاری کردن تنظیمات . همچنین استفاده از APNهاست. به عبارتی به کارگیری یک نرم‌افزار ایمن و قوی، ریسک هجوم هکرها را کاهش می‌دهد.

انواع ضد جی پی اس

ساده ترین دستگاه های ضد جی پی اس، دستگاه هایی هستند که منبع برق آنها جا فندکی خودرو است و به همین ترتیب شناسایی این دستگاه ها بسیار ساده و البته از کار انداختن آنها ساده تر خواهد بود. با این حال اگر چه دستگاه های ضد جی پی اس دستگاه نایابی به ویزه در کشور ایران است اما با این حال ممکن است مدلی از این دستگاه ها بصورت اتصال مستقیم به باتری خودرو باشند که در این آموزش به از کار انداختن آنها می پردازیم.

در این آموزش از ابزار زیر استفاده شده است که پیشنهاد می کنیم شما هم این موارد را آماده کنید

  • پیش گوشتی برای باز کردن پوشش داخل کابین
  • انبر دست و سیم چین

شناسایی دستگاه جی پی اس

با یک بار جستجو در داخل کابین خودرو معمولا می توانید به سادگی وجود دستگاه ضد جی پی اس را شناسایی کنید و با یک نکته به سادگی می توانید چنین دستگاه هایی را شناسایی کنید. دستگاه ضد جی پی اس نیاز به دید مستقیم و بدون مانع به آسمان دارد بنابراین مشخص است که نمی تواند به سادگی پنهان شود.

 

 

در زیر داشبورد داخل اتاق خودرو به دنبال چیزی که غیر معمول به نظر می رسد بگردید. سیم کشی های جدید، قطعه جدید، سیم هایی که قطور تر از سیم های دیگر هستند یا سیم هایی که به سقف ماشین کشیده شده اند. شما باید به دنبال یک قطعه دستگاه کوچک با دو سیم خارج شده از آن بگردید.

از کار انداختن جی پی اس

هشدار : کابل منفی باتری خودرو خود را قطع کنید؛ در این حالت دستگاه به اشتباه گزارش عدم وجود باتری در خودرو را مخابره خواهد کرد و در نهایت این دستگاه تا 3 روز با باتری خود می تواند همچنان کار کند.

ساده ترین راه از کار انداختن ضد جی پی اس متصل شده به خودرو، باز کردن آنتن پارازیت انداز آن است. حالا که کابل های متصل شده به دستگاه ضد جی پی اس را مشاهده کردید می توانید آنها را از دستگاه جدا کنید و دوباره کابل ها را به هم متصل کنید. سیم هایی که دوباره باید به هم متصل شوند کاملا مشخص هستند چرا از از ابتدا آنها به هم وصل بوده اند!

پس از اتصال کابل ها و انجام تمامی کار های برقی آن، می توانید دوباره کابل منفی باتری خودرو خود را متصل کنید.

 
 
 
 

قیمت ردیاب خودرو در کرج

فروش ردیاب در کرج

نصب ردیاب ماشین gps در تهران